Ömer GÜRBÜZ – 31.08.2020

  Saygıdeğer Prof. Dr. Oktar Asoğlu hocam a ve tüm ekibine sonsuz teşekkürlerimle…

Yaşamış olduğum ve değerli hocam sayesinde sorunsuz bir şekilde atlattiğim süreci sizlerle de paylaşmak istiyorum.

31 Aralık 2019 akşamı dışkılama ihtiyacı duyarak gittiğim wc de dışkılama yerine kan boşalması ile karşılaştım. İlk karşılaşma öykümüz böyle başladı. Daha sonraki süreçte takip eden 2 gün boyunca dışkılamaya kanda eşlik etti. 4 Ocak tarihinde kolonoskopi sonucumda rektumda bir kitle izlendi. Biyopsi ve patoloji sonucunda da oradaki kitlenin kanserli olduğu söylendi. Gastroentroloji uzmanı doktorumuz (kolonoskopiyi çeken) bize rektal kanser branşında dalında en iyisi olabilecek doktor olarak Oktar Hocamıza yönlendirdi. O an yaşadığım duygular karmakarışıktı. Hemen telefonla Oktar Beyin asistanı Zuhal Hanım dan aldığım o muhteşem enerjiyle bile tereddütsüz randevumu alıp bana verilen yönergelerle ilk randevuma Hocam a geldim.

Hocam la ilk karşılaşma, orası öyle bir yer ki sanki evinizdesiniz. Oktar Hoca da doktorunuz değil de sanki sizi gerçekten iyileştirmeye yüreğini koymuş bir Bilge.

Zaten kapıdan girdiğiniz an dan itibaren her konu ve koşulda sonsuz bilgilendiriliyorsunuz ki ekstradan bir şey sormaya gerek duymuyorsunuz. Biz hızlı bir şekilde Maslak Acıbadem Hastanesi ne yönlendiren ve oradaki tüm süreci yürüten ve hatta olabilecek tüm krizleri de ortadan kaldıran Serap ve Zuhal hanımlar sayesinde radyoterapi sürecimizi hızlı ve emin bir şekilde tam 28 gün olmak üzere aldım. Radyoterapi sonucumun %95 in üzerinde olumlu cevap vermesi sonucunda yaklaşık 40-45 günlük bir dinlenme süresi sonunda 6 seanslık kemoterapi ve akıllı hap eşliğinde tedavimizin 2. fazina geçtim. 4 aylık 15 günlük periyotlarla aldığım kemoterapimi Temmuz ayının sonunda tamamladım. Nihai kararın verilmesi için ki,bu şu demek ameliyat mı olacaksınız yoksa sıkı takip mi edileceksiniz? Benim pet ve mr sonuçlarımda herşey en baştan itibaren yürütülen protokolden dolayı herşeyimiz temiz çıktı. Son olarak ben ameliyatsız sıkı takiple Hocam a kendimi emanet etmenin verdiği huzurla şu an muayenehaneden ayrılıyorum. Kendisi ile yollarımız kesiştiği için onu tanıma fırsatım olduğu için çok ama çok şanslıyım. Allah kimseyi böyle bir dertlerle sınamasın ama karşısına doğru insanlar çıkarsın.

Ben şimdi çok iyiyim . Dilerim kimse yaşamasın adı çok kötü ama başa gelirse de doğru insanlarla karşılaştırsın.

Ömer Gürbüz.