Savaş ÇİFTLİK – 15.09.2018

“Merhaba Ben Savaş Çiftlik,

55 yaşındayım.30.10.2017 tarihinde hiçbir belirti olmadan sadece rutin gaita gizli kan tahlilimi yaptırıp pozitif çıkması sonucunda kolonoskopi yapıldığında ,rektum kanseri olduğumu öğrendim. Bu şoku hemen atlatıp hocam Oktar Asoğlu ile 5 gün içerisinde tanıştık.
Çünkü tüm doktor araştırmalarımız bu ismi gösteriyordu.

Hocam yeni bir tedavi protokolünde bahsetti, cerrahi müdahale yoktu. Birtakım sorularımız beynimizde dolaşıyordu. Fakat hiç vakit kaybetmeden hemen başladığımız tedavi yüksek oranda başarı elde edince, kararımızın ve hocamla birlikte devam etmemizin ne kadar doğru bir karar olduğunu bize gösterdi. Ardından dinlenmeler tekrar tedaviye devam etme, sık takip günlük hayat kalitemizi bozmadan bu süreci tamamlamamızı hocam sayesinde bize kısmet etti.

Şuan ben bu yaşadıklarımı yazmak ve sizinle paylaşmak için tam 11 ay bekledim. 2 gün önce bütün kontrollerim yapıldı ve sadece takip protokolünde karar kılındı. Çok mutluyum. Umutsuzluk içerisinde olmadan bu yolu yürüdüm. Hiç kimse tabiki böyle şeyler yaşamasın ama umutsuz asla olmasın.
Oktar Asoğlu hocam ve değerli sevgili ekibi var. Handan, Cem ve Barış Hocam hepsine çok teşekkür ederim. İyi ki varlar. Zaten Oktar Hocam o kadar güler yüzlü, o kadar sıcak ki görünce huzur ve güven buluyorsunuz.”