Adem ARSLAN – 16.04.2020

  Saygıdeğer Oktar Hocam ve Ekibine saygılarımla,

Öncelikle tüm hasta kardeşlerime acil şifalar, değerli Oktar Hocam ve tüm Ekibine teşekkür ve başarılar diliyorum.

Hiçbir kötü alışkanlığı olmayan, açık havada sporunu yapan, beslenmesinde asla turfanda, paketli hazır gıdalar, hamburger, pizza vs. gazlı içeceklerden gıdalardan kesinlikle uzak birisi olan, düzenli sağlık kontrollerini (kolonoskopi hariç) yapan birisiyim. Kansere dair hiç bir belirti ve rahatsızlık yaşamadım. Küçük bir mide ağrısı üzerine dolayı Sevgili Kardeşim anestezi teknisyeni (sağlık danışmanım) İsmail ULUSOY vasıtasıyla endoskopi yapıldı. O anda vücudumda bir kanser şüphesiyle bana hissettirmeden MR. ve BT. çektiler. 3 gün içerisinde dördüncü evrede tespit edilen kolon ve karaciğerde her iki lopta kanser teşhisi konuldu. 4 gün içerisinde kemoterapiye başlanıldı. Kemoterapi işlemim sürerken değerli dostumuz Dr. Melike BATUKAN “Adem abimin kolon tedavisini ben yaptıracağım ” diyerek kemoterapi bitimine yakın beni yanına alarak çok değerli Oktar Hocama götürerek durumumu anlattı.

Oktar Hocamın yaklaşımı, sevecenliği, sakinliği hastalığınızın yarısını o anda zaten tedavi ediyor. Kemoterapi bitiminde ilk muayenede konuştuğu gibi kolon ameliyatımı robotik sistemle kapalı şekilde ameliyatımı yaparak sağlığıma kavuşturdu. Hastanede yattığım süresince her gün sabah-akşam ekibiyle beraber (c.tesi-pazar günleri dahil) kontrole geldi. Emin olun ki odaya girerken yaklaşımı, vermiş olduğu pozitif enerji yapılan ameliyat kadar değerli, tedavi edici idi.

Tesadüfen dördüncü evresinde öğrendiğim hastalığımın kolonda bulunan kanserden tamamen temizlendi. Şimdi karaciğerde kalan kanseri de temizlemek üzere beklemedeyiz. Biliyorum ki yakın zamanda karaciğerimde bu hastalıktan yine Oktar Hocam ve değerli ekibi tarafından temizlenerek sağlığıma kavuşacağımı çok iyi biliyorum.

Üstün donanımıyla yurt dışında çalışmak yerine, kendisini yetiştiren Ülkesine ve vatandaşlarına hizmet edinmeyi görev edinmiş olan başta Oktar Hocam olmak üzere tüm ekibine minnet duygularımı ve saygılarımı sunuyorum.

Adem ARSLAN