Ali YALÇIN

“Mutlu neşeli ailemin üzerine karabulutlar meğer 2015 yılında gelecekmiş.Şubat ayında kıymetli babamın yüz agrısı sebebiyle nöroloji uzmanına götürmemiz ile başlayan bir kabus girecekmiş evimize…Bilemedik.Nöroloji uzmanı yaptıgı tahliller sonucunda babama ilaç yazdı.Bu ilacı kullandıktan bir hafta sonra makatından kan lekesi gelmeye başlamış ,anneme bu sıkıntısını söylemiş daha sonrada annem bana anlattı.Ben başka bir nöroloji uzmanına götürdüm babamı.Bu sıkıntıyı kullandıgı ilaç yapabilir dedi önemsemedi, tabiki bizde önemsemedik yan etki zannettik.keşke öyle olsaydı.Bilemezdik ki altında başka bir hastalıgın olduğunu…İlacı bırakmasına rağmen sıkıntı devam etmiş babam da bize söylememiş. 2 ay sonra annem bana söyledi ,bende araştırdım genel cerraha danıştım.cerrah hemen kolonoskopi yaptırmamızı böyle bir şeyin haptan olmayacagını söyledi.Hemen okmeydanı ssk da kolonoskopisini yaptırdık. (27 nisan 2015 hiç unutamıyacagımız bir gün )annem ve ben yanında gittik babamın ama bizim içimizde hiç kötü bir düşünce yok sadece babamın canınını acıtacaklar derken babam kolonoskopiden çıktı rengi çok kötü eyvah çok canı acıdı herhalde dedim anneme.Ben raporu beklerken onlar dışarıya çıktı.parça aldıklarını 20 gün sonra çıkacagını söyleyip bir sonuç verdiler elime.

Eve geldigimizde elimizdeki sonucu tanıdık bir cerraha yolladım.bana hemen döndü acil bir şekilde patoloji sonucunu hızlandırmamızı babamızın hemen ameliyat olması gerektigini söyledi, beynimden kaynar sular döküldü sanki ama bizimkilere söyleyemezdim. Aslında babam kolonoskopi sırasında bagırsagında tümör oldugunu doktorlar konuşurken duymuş, morali de o yüzden bozukmuş ,bizler üzülmeyelim diye söylememiş canım babam…Ertesi gün kardeşimle pataloji uzmanına durumu anlattık sagolsun bize yardımcı oldu 3 gün içinde çıktı sonuçlar.

Okmeydanındaki doktor çok paranız var mı dedi, babanızın acil ameliyat olması gerekiyor dedi. Samatya ssk daki tanıdık doktor burada yaparız tahlilleride hızlı bir şekilde çıkartırız dedi.Gerçekten bir hafta içinde herşey hazırlandı, babamı ameliyat için hastaneye yatırdılar.Tabi ailem çok kötü ,ameliyatın çok tehlikeli oldugunu söylediler, her şeye hazırlıklı olmalıymışız.Annem kesinlikle olmasını istemiyor,devamlı aglıyor.2 gün hastanede yattı, sabah ameliyata girecek ama bizim kabus gibi geçen gecemizin aydınlanacagına inanmak çok zordu.

Sabah hastaneye geldigimizde ameliyattan vazgeçtiklerini ögrendik sanki dünyâlar bizim olmuştu.doktor gece uyuyamadıgını babamın genç oldugunu öncelikle ışın tedavisi yapacagını söyledi.çünkü bu şekilde ameliyat olursa ömür boyu torbayla yaşama ihtimalinin yüksek oldugunu söyledi.biz ordan bir çıktık bir daha geri dönmedik. Kızımın ögretmeni Prof. Dr. genel cerrah Oktar Asoglundan bahsetmişti, çünkü eniştesini oktar bey ameliyat etmiş ve çok memnunlardı.Bizi özel hastaneler için çok korkutmuşlardı , hemen oktar beyden randevu aldık.raporlarımızı da aldık oktar beyin yanına gittik.O gün umutlarımızın yeşerecegi bir günmüş meger ..Oktar hoca bizi o kadar güzel güler yüzle karşıladı ki bizim yüzümüzü güldürdü, biz oktar beye ameliyat fiyatını sormaya gittik sagolsun kendisi hiç o konuya girmedi belki de ameliyatsız hallederiz dedi. Biz çok şakınız ilk defa görüştügümüz doktorlardan biri para sormadı. Işın tedavisine başlıayacagız o tümörü yumurta gibi pişirip öyle alacagını söyledi. Biz söyledikleri ksrşısında saşkındık olanilirmiydi .o gün bize söyledigi herşeyi yaptı oktar bey.bir psikolok edasında hepimize de ilaç gibi geldi. Işın tedavisini bitirdik.oktar bey ameliyatı artık yapabiliriz dedi. 11 Eylül 2015 Cuma sanbahı bizeameliyat günü belirlediler.yine ameliyat ama bu sefer etedirginlik degil ümit sevinç var içimizde.8.30 ameliyata götürdüler.bekleyiş başladı.saat 16:00 da babamı getirdiler.ama ondan önce ailemizin kahramanı oktar bey geldi ameliyatın çok iyi geçtigini ,tertemiz bir Ameliyat oldugunu söyledi.robatik ameliyat yapmışlar babama .5 gün kaldık hastanede ..bu sürede mükembel bir ekip bizimle ilgilendi.tabiki ustaları oktar bey olunca ekibide çok iyi olur hepsine ayrı ayrı minnettarız.bu arada ilk defa devamlı hastalarını konturol eden haftasonu bile gelip hastalarını gören bir prof.duymamıştım.(oktar bey)o kadar meslegini severek ve özveriyle yapıyor ki biz hayran kaldık hocamıza emegine yüregine saglık.

Taburcu olduktan sonra babam çok çabuk ayaklandı dikişleri hemen iyileşti.babamın bagırsagı bir süre göbegine baglanmıştı.ikinci bir ameliyat daha olacaktı.tamamen iyileşince koruyucu kemotoropi gördü.çok şükür onuda atlattı..şubat 2016 da 2. Ameliyatı oldu ,bu kolay bir oparasyondu .çünkü sadece bagırsagını tekrar içeriye koyup birleştireceklerdi.çok şükür bu ameliyatı da iyi geçti. Şimdi babamın 3 aydan 3 aya kontrölleri var.oktar bey tedavi süreci için başta bize ne dediyse Allah razı olsun hepsini yaptı.tanıştığımızdan bu güne kadar bize maddi manevi destek olan ve hale olmaya devam eden ailemizin melegi prof oktar asoglu hocamızın hakkını asla ödeyemeyiz.hayatımız boyunca dilimizde ve dualarımızda oktar beyin ismi olacak.ailemizin tüm üyelerinin minnettar oldugu oktar hocası iyi yürekli insan yalçın ailesi seni çok seviyor.kim bilir bizim gibi kaç aile vardır yüzünü güldürdügün geçmişte ve gelecekte…başta bu süreçte her konuda bize yardımcı olan asistanı burçin hanıma kendim ve ailem adına çok teşekkür ederim.tedavi sürecinde ve ameliyatta emegi geçen tüm liv hopital çalışanlarınada çok teşekkürler.hastane mükembel ekip mükembel hocamız oktar bey müthiş birisi …iyiki liv hopitalle oktar hocamızla tanışma fırsatımız olmuş bunu

şimdi daha iyi anlıyorum.Bizim hocamız,abimiz,ailemizin bir üyesi ,can yoldaşımız ,melegimiz içi dışı güzel insan Allah yolunu açık etsin…seni çok seviyoruz Yalçın ailesi”