Atilla HEPSEVİL – 25.03.2020

  Merhaba, babamın sürecini kısaca özetlemeye çalıştım, her şey için tekrar teşekkür ederiz, hocama çok selamlarımızı iletin lütfen.  

‘’ Babamın aniden geçirdiği mide kanaması sonrasında yapılan tetkiklerle hastalığını öğrendik. Mideyle yemek borusunun birleştiği noktada oldukça büyük bir tümörü vardı. Dosyası ivedilikle konseye sunuldu,

Teşhisin konmasına müteakip hemen tedavisi planlandı, 4 kür kemoterapi sonrasında eğer tedaviye olumlu cevap verirse tümörün alınması gerekecekti. 4 kürün sonunda çekilen Pet neticesi de pozitifti, tedavi işe yaramış, tutulum hedeflenen oranda kontrol atına alınmıştı, şimdi sıra ameliyata geliyordu. Sürecin başından beri bizimle olan cerrahımız ameliyatın büyük bir ameliyat olacağını, göğüs kafesinin açılması gerekebileceğini, babamın yaşı ve geçirdiği kalp rahatsızlığı sebebiyle operasyonun önemli ölçüde risk taşıdığını söyledi. Tam bu noktada başka bir cerrah ile de görüşerek ikinci bir görüş almaya karar verdik.

Bir yakınımızın tavsiyesiyle Oktar Hoca’dan randevu aldık. Muayenehanesine ilk girdiğimiz anda içerideki yoğunluğa rağmen güler yüzü ile bizi Zuhal Hanım karşıladı. Oldukça seri ve profesyonel şekilde gerekli evraklarımızı toparlayarak bizi hocaya yönlendirdi. Oktar Hoca tüm raporları ve CD leri detaylı inceledikten sonra babamı muayene etti, tümörün son durumu ve yapılması gereken operasyonun en ince ayrıntılarına kadar bizi muazzam şekilde bilgilendirdi. Kendine olan güveni, konuya hakimiyeti, bilgi birikimi o kadar yüksek ve hastasına olan yaklaşımı o kadar sıcaktı ki hocama bir anda tereddütsüz güven duyduk. Görüş almak için geldiğimiz hocanın yanından ameliyat kararıyla ayrıldık, direk hastaneye geçerek yatışımız planlandı.

Ertesi sabah Oktar Hoca operasyonu gerçekleştirdi, tamamen bize anlattığı şekilde son derece kompakt bir operasyonla tümörü sorunsuz bir şekilde aldı, hiçbir komplikasyon oluşmasına izin vermedi, ameliyattan sonra her gün hem sabah hem akşam ekibiyle birlikte ziyaretimize gelerek bizi bilgilendirdi, yapılması gerekenleri tek tek anlattı sorularımıza bıkmadan usanmadan cevap verdi. Babam 5 gün hastanede 10 gün de evde dinlendikten sonra normal hayatına geri döndü ve koruyucu kemoterapi tedavisine başladı. Yaşına ve geçirmiş olduğu bu büyük operasyona rağmen şu anda oldukça sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyor.

Öncelikle Allah’a şükrediyoruz babamı bize bağışladı ama en az onun kadar önemli olan bir şey daha vardı ki Oktar Hoca’yı karşımıza çıkardı. Hocamın sayesinde babam sağlığına kavuştu, normal hayatına olabildiğince devam ediyor. Elleriniz dert görmesin sayın hocam, Allah sizleri başımızdan eksik etmesin, bu ülkenin siz ve sizin gibi değerli hocalarına her zamankinden daha çok ihtiyacı var, binlerce kez teşekkür ederiz, iyi ki varsınız…’’