Dr. Lütfü YILMAZ

“Yeniden Doğmak Dedikleri Şey…

Hani günlük hayatımızda beklenmedik güzel olaylar bizi yeni bir ruh haline kavuşturduğunda dilimizden birden dökülür ya:””Sanki yeniden doğdum””. Evet “”Ben bugün yeniden doğdum””. Ne mutlu bana ve sevdiklerime ve de çok şükür Yaradana ki bu kanser illetinden kurtuldum. Yaklaşık 8 ay önce başlayan bir süreç ve mutlu son.

Geçen yılın Haziran ayıydı.İlk kez rektum kanseri teşhisi konmuştu. Bunun ancak cerrahi olarak tümörlü bölgenin alınarak makatın işlevine son verilmesi ve kalıcı torba ile hayatıma devam edeceğim şeklinde söylenmesi neticesinde dünyamız yıkıldı.Fakat eşim ve ben hekim idik ve yaptığımız bazı araştırmalar tedavinin yeni yöntemlerle yapıldığı taktirde belki hiç ameliyat gerekmeden ya da ameliyat olunsa bile torba olmaksızın makat işlevinin devam ettirilmesi şeklinde olabileceğini bize söylüyordu.Girdiğimiz arayış neticesinde soluğu Saygıdeğer Oktar Hocamın muayenehanesinde aldık.

Oktar Hocamla ilk görüştüğümüzde sıcak yaklaşımı, pozitif enerjisiyle bize güç verdi ve bu olayı bizim arzu ettiğimiz gibi çözebileceğini söyledi. Mutlu olduk.Aslında tümör karın içinde üst bölgedeki lenf bezlerine sirayet etmişti bu olayın çözümünü güçleştiriyordu.Yani ameliyat gerekebilecekti.

Yaklaşık 4 ay süren kemoterapi ve 1,5 aylık radyoterapi sonrası ameliyat planlandı.Fakat ben ameliyattan çekiniyordum.Biraz da hekim olmanın verdiği bilgi ile hep aklıma olumsuzluklar geliyordu. Karar verdik ve 1 hafta önce başarılı bir ameliyat geçirdim.Bu süreçler epey zor oluyordu ve sabır gerektiriyordu. Bu zor süreci yürütmemde, bana her türlü desteği gösteren sevgili eşimin sabırlı ve dirayetli tutumu, benim için Allah’ın bir lütfuydu. Oktar Hocamın da pozitif tutum sergilemesi işi kolaylaştırıyor ve bana moral oluyordu. Hekim olmanın bana avantajları olduğu gibi dezavantajları da oluyordu. Süreç oldukça zordu ve biz bu süreçten yüzümüzün akıyla çıktık.

Veee mutlu son. Biraz önce patoloji raporum çıktı ve beklenenden çok daha iyi bir sonuç bu.
Kanseri tamamiyle yendik ve ben yeniden doğdum.Kararlar doğru verilmiş, tam bir ustalıkla süreç yürütülmüştü. Kalıcı torba olmaksızın böyle melanet bir hastalıktan kurtulmuştum.

Bu hastalığı yenmemde eşimin, ailemin, eşimin ailesinin, dost, arkadaş çevremin bana verdiği destekler ve ettikleri dualar çok etkili oldu. Tedavinin hiçbir sürecinde umutsuz ve karamsar olmadım.

Başta Oktar Hocam olmak üzere Tıbbi Onkolog Sezer Hocam ve Eskişehirden Zeki Hocam, Radyasyon Onkoloğu Serdar Hocam, ayrıca Oktar Hocamın ekibinden Barış Hocam, Handan Hocam, Cem Hocamın olağanüstü destekleri oldu.Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.İyi ki varsınız. Tabi şifanın ve varlığımızın kaynağı Yüce Allah’a sonsuz şükranlarımı iletiyorum.”