Duygu SÖYLEMEZ – 30.04.2021

  Merhaba.

Ben Duygu Söylemez.2016 yılında rektum kanserine yakalandım. Ameliyat, kemoterapi, ışın tedavisi sayısız ilaçlar derken kanseri atlattım maalesef bağırsaklarım bu süreçte çok yıpranmıştı. Katlanılmaz ağrılar, kusmalar derken hayatım alt üst olmuştu. Sonunda tek çare bağırsağımın bir torba ile dışarıya çıkarılmasıyla yeni bir yaşama başladım. Yaklaşık 4 yıl kadar bu torbaya yaşadım. Psikolojik olarak tabi ki de çok yıpratıcı zamanlardı. Tedavi gördüğüm Doktorlar artık bağırsağımın tekrar içeriye alınma vaktinin geldiğini söylediklerinde çok mutluydum. Ama  yapılan testler sayısız çekilen filmler sonunda vücudumda yeniden nüks tespit edildi. Kitlenin ameliyatla tekrar alınacağı ama dışarıda olan bağırsağımın bir daha içeriye asla alınamayacağı söylendi. Dünyam başıma yıkılmıştı desem yeridir. Sayısız Dr a danıştım ve hepsi aynı şeyi söyledi. Yapılamaz yapılsa bile bağırsak çalışmaz dendi. Artık bir karar vermem lazımdı. Ameliyat olup kitle alınacak ve artık hayatımın geri kalanında bir torba ile yaşamaya devam edecektim. Ama her insanın hayatının bir dönüm noktası vardır ya. İşte benim şansım da Prof. Dr. Oktar Asoğlu ile tanışmak oldu.

Oda diğer Dr lar gibi aynı şeyi söyleyecek umuduyla kliniğine gittiğimde kontroller sonunda bana söylediği “Ben bu ameliyatı yaparım o kitleyi çıkartırım ve bağırsağını içeri alırım, hayatına tekrar en sağlıklı şekilde devam edeceksin” dediğinde içimde filizler yeşerdi. Karşımda bana güven veren kendinden emin bir insan vardı. Hastası gibi değil kardeşi dostu gibi gören biri. 2 hafta sonunda yapılan tetkikler sonucunda bana verdiği psikolojik destekle de Oktar Bey’e  kendimi teslim etmeye karar verdim. İnternetten de yaptığım araştırmalar bu alandaki sayısız başarı ameliyat ve çalışmalarında görünce artık emindim. Sonunda ameliyata girdim. 2 ameliyat olacaktı 20 gün arayla. Önce kitle alınacak iç kısım hazır hale getirilecek sonra en doğru anda bağırsak içeri alınacaktı. Muhteşem geçen ilk ameliyat geçirdiğim onca operasyonlar arasında kesinlikle en rahatıydı. Oktar Bey in ilk ameliyat sonunda gözlerimi açtığımda odama gelip ben ve kardeşlerimin gözüne bakıp “çok zordu ama başardık çoçuklar” dediği an yüreğim ışıl ışıl olmuştu. 20 gün sonunda 2 ci operasyon ile bağırsağım içeriye alındı.

Şimdi ameliyatlar üzerinden 3 ay geçti. O kadar iyi ve huzurluyum ki. Hayatta her insanın bir mucizesi vardır. Benim mucizem Prof.Dr. Oktar Asoğlu oldu. Kendisine ne kadar teşekkür etsem ne kadar dua etsem az. Şimdi hayatıma çok sağlıklı bi şekilde devam ediyorum. Teşekkürler hocam. İyi ki sizi tanıdım. İyi ki size güvendim. Her şey için size minnettarım. Emekleriniz için her şey için çok sağolun. Hoşçakalın…