Esma AYTEŞ – 30.04.2021

  Sayın Oktar Hocam Annem Esma Ayteş’i sağlığına kavuşturdu

Annem 84 yaşında ve birçok hastalığı var pankinson meme ca sı geçirdi ve bunun yanında seker kolestrol vs. gibi uzun süreçten geçti söyle ki;

Bodrum da 2020 ekim ayında Rektum kanseri olduğunu öğrendik beynimizden vurulmuş gibi olduk. Hemen İstanbul a döndük. İstanbul da aynı bölgeden 7 yıl önce Medical Park hastanesinde kolonoskopi sırasında rastlanan bir kitle alındı patolojiye yollandı. Temiz dendi bir daha kontrol söylenmedi ve aynı bölgede gene rahatsızlıklar başladı annemde Bodrum Acıbadem hastanesinde Kanser olduğu söylendi İstanbul da Medical Parka geldik acilen gene aynı doktor alınması için kolonoskopi yaptı ancak almadan çıkardılar.

Alınacak durumda değil riskli dendi ve radyoterapi ile sıfır olacağı söylendi gene aynı hastanede radyoterapi verildi 30 sensın sonunda 3-4 sens daha vardı annem korkunç derece yandı ve bir aydan fazla yanık tedavisi gördü ve aynı hastane cerraha yönlendirdi Ameliyat olması gerektiği ve Bağırsağın dışarıda kalacağı söylendi annem çok moralmen cöktü ve dışarda bağırsağın kalmasını istemedi.

Çok Büyük Araştırmalardan sonra yolumuz OKTAR hocam ile kesişti. Randevu aldık ve muayeneye gittik. Çok güler yüzlü çok sevecen yaklaşımı ile annemin ve bizim gönlümüzü fethetti ve çok moral verdi Bir ay bekleyelim ondan sonra kontrol. Küçülüp küçülmediğini radyoterapinin etkisini görmek istedi Bir ay sonra gittiğimizde radyoterapiden netice alamadık ve çok riskli bölgede olduğu için Hemen hastanın sansı var iken ameliyat ancak bağırsağı kısa süre sonra içeri alacağını Hocam söyledi Ve hemen ameliyat oldu. 13 gün sonrada kısa bir ameliyat ile bağırsağı içeri alındı .Annem ve biz çok mutlu olduk. Torba işi gerçekten çok meşakkatli. Annem yaşı ve hastalıkları nedeniyle çok zor hastaydı Ameliyat olalı yaklaşık bir ay oldu gittikçe iyiye gidiyor.

Hocam ve yardımcısı çalışanları, Hastane personelinin gösterdiği çaba, iyi niyet, güler yüz, mükemmel bakım, başarı son derece süperdi. Dua ediyoruz Hocam ile yollarımız kesiştiği için ve  Hocamıza minnettarız. Teşekkürler

Esma Ayteşin Kızı Sebahat Ayteş