Hakan DEMİREL – 26.10.2018

“1985 İzmir doğumluyum
İnsanlar hiç hasta olmam bana bir şey olmaz diye yaşıyor bu hayatı. Fakat iyi veya kötü her şey insanlar için… Ben de belki bunlardan biriydim, hastalığımla tanışana kadar. İzmir’de ilk olarak apandisit ameliyatı oldum ve rahatsızlığımı burada öğrendim. Fakat işin boyutundan haberdar değildim. Sonradan 3. evrede olduğumu kolon kanseri rahatsızlığına yakalandığımı öğrendim.
Belkide bu apandisit rahatsızlığı olmasa haberim olmayacaktı bu sinsi hastalıktan. Acil ameliyat olmam gerektiği söylendi ve bana hızlı bir şekilde karar vermem söylendi. İzmir’de genç başarılı bir hoca önerildi. Kendisi dalında başarılı ameliyatlar yapmış genç bir hoca. Kensinle görüşmeye gittim. İmkânlarımın müsait olduğunu daha iyi şartlarda ameliyat olmak istediğimi ilettim ve bana bi kardeş gibi yaklaşmasını tavsiyede bulunmasını söyledim.
Bana 3 isim verdi ve hepsi İstanbul’daydı. İnternete girdim ufak bi araştıma yaptım. Oktar Asoğlu ismi birden belirdi kafamda yaptığı çalışmalar ve başarılı bir tıp süreci etkiledi beni. İlk uçakla İstanbul’a Oktar hocanın yanına gittim kendisiyle tanıştığımda ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. Bunun sebebiyse hani derler ya hasta doktor ilişkisi… Kendisini tanıdığım andan itibaren bana verdiği samimiyet ve güven o kadar fazlaydı ki biran önce ameliyatımın gerçekleşmesini istedim. Ameliyatım çok başarılı bir şekilde Oktar hocamın ellerinde gerçekleşti çok şükür. Sonrasında ki babacan tavrı sayesinde vermiş olduğu destekle kendimi hiç hasta gibi hissetmedim. Bu bence hastalığın en önemli süreciydi benim için moral ve motivasyon ve ardından kemoterapi sürecim başladı ve 1.5 sene İzmir’de kemoterapi aldım ve başaralı ameliyat sonrası başarılı bir ilaç tedavisiyle zor bir süreci geride bıraktım. Son kontrollerimde tekrar ameliyat olmam gerektiğini öğrendim. Oktar hocayla tekrar bir araya geldik ve bana seni yarın ameliyat edeceğim dedi 1 saniye bile düşünmedim ve bir an önce gerçekleşmesini istedim. Zor bir karar gibi gözüküyor ilk bakışta ama hocanın hayatımdaki etkisiyle bu karar düşünmeye bile gerektirmiyor. İkinci ameliyatımızda çok başaralı geçti ve alınan sonuçlarda artık bu hastalığı yendiğimi öğrendiğimde patolojiden gelen sonuçları Oktar hocanın bana söylerken gözlerinin gülüşünü unutamam hayatım boyunca. Şu an tekrar sağlığıma kavuştuğum için Oktar hocaya minnettarım. Oktar ASOĞLU bir doktordan fazlası…”