Işık KIZILATEŞ – 06.12.2021

  Merhaba…

Geçtiğimiz Mart ayında İzmir’ de bulunan bir Araştırma Hastanesi’nde rektum kanseri teşhisi konuldu. 3 Yıl önce de meme kanseri olduğum için bu ikinci kanser benim tüm psikolojimi altüst etti. Üstelik kolostomi torbası takılabileceğini öğrenince moralim sıfıra indi. İzmir’deki doktorun önerisi ile radyoterapi aldım. Bu arada kardeşim ve eşi benim için kolon kanseri konusunda uzman olan doktor araştırırken tesadüfen Oktar Hocam ile tanışmışlar. İyi ki tanışmışlar…

Onların ısrarları ile Eylül ayında İzmir’den İstanbul’a Oktar Hocam’ gittim. Keşke hiç vakit kaybetmeden daha önce gitseymişim. Öncelikle pozitif yaklaşımı, gülen yüzü ile beni rahatlattı. Ve yaptığı tetkikler sonucunda rektum değil kolon kanseri olduğumu, torba takılmasına gerek olmadığını, radyoterapiyi almama bile hiç gerek olmadığını söyledi. Hiç vakit kaybetmeden beni ameliyata aldı. Moralim yükselmiş olarak ve Oktar Hocam’a güvenerek ameliyata girdim. Ameliyatım çok başarılı geçti. Hastanede üç gece kaldım ve birkaç gün sonra da İzmir’e döndüm. İkinci güzel müjdeyi de gene Oktar Hocam verdi. Pataloji sonucuna göre kemoterapi almama gerek olmadığını söyledi. Keşke daha önce Oktar Hocam’a gelseymisim. Hem aylarca vakit kaybetmeyecek, boşu boşuna radyoterapi almayacak, yanlış teşhis ve tedavi ile uğraşmayacak ve boşuna üzülmeyecektim. Hocam’a ne kadar teşekkür etsem azdır.

Öncelikle Oktar Hocam’a, her sorduğum soruya sabırla yanıt veren Dr. Vusal Bey’e, hastanede benimle ilgilenen tüm sağlık çalışanlarına ve muayenehanede tüm işlemlerle ilgilenerek yol gösteren Serap Hanım’a çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız… Tekrar emeklerinize sağlık Oktar Hocam.