Kemalletin BALABAN – 29.10.2018

“Merhaba,
Yaklaşık 4 ay önce başka bir hastalık sebebi ile hastaneye başvurdum ve bazı tahliller sonucu rektum kanseri olduğumu öğrendim.Hayatımın en zor günlerindendi.Biyopsi sonucuna göre Ana rektal açıdan başlayarak 5cm segmentle en kalın yerinde 18 mm tümör saptandı. Kocaeli de 5 hastane ve 5 genel cerraha ve birkaç onkolojii doktoruna başvurdum. Hastalığım hakkında doktorların bana tedavi olarak söylediği kalıcı kolostomi (torba) başka herhangi bir tedavi olmadığı söylendi.

Bu duruma alışmak zorunda olduğum söylendi ama ben kalıcı torbayı bir türlü kabul edemedim. Başka bir çare bulamayınca kabul etmek zorunda kaldım ve tedavime başlandı. Üniversite hastanesinde 25 gün ışın tedavisi gördüm. Tedavi sonucunda tümör 10mm çapına düştü ve tedaviye cevap verdiğimi öğrendim.

Bir yandan tedavimi olurken araştırmalar yapıyordum ve bu sırada internet üzerinden doktorum Prof.Dr. Oktar Asoğlu ‘nun makale ve yayınlarını gördüm robotik cerrahi ile tedavisinden ve benim gibi bir sürü hastanın güzel yorumlarını ve tedavilerini gördüm. Ameliyat olmadan önce randevu aldım ve yanına gittim.

Bana söylediği kalıcı torba takılmasına gerek yok Bunun sonucunda hayatımda torbanın gerek olmadığını öğrendim. Hemen tedavimize Oktar hocamla başladık ilk olarak robotik cerrahi ile geçiçi kolostomi takıldı ameliyatım güzel geçti. 4 hafta sonra ikinci ameliyatımı oldum şuan hayatımda torba yok. Daha önce hastalığımın başında Oktar hocamı bulsaydım ameliyatsız tedavi olabileceğimi söyledi.

Bu süreçte bana destek olan Prof. Dr. Oktar Hocama ve ekibine çok teşekkür ederim. Prof. Dr. Oktar Hocamın güzel insanlığının ve bilgisinin devam etmesini dilerim.
Saygılarımla.”