Kubilay UTKANER

“Merhaba, Annemizin yaşından dolayı (89) son beş yılda, altı ayda bir düzenli olarak geriatri uzmanı hekim tarafından kontrolleri yapılıyordu. Buna rağmen 2017 yılı başında, önce rektumda hafif kanama ve halsizlik sonrasında karın ağrıları daha da arttı, tuvalete çıktıktan sonra halsizlik ve devamlı yatma isteği daha da artarak devam etti. Bunu yanı sıra cilt renginde bariz solgunluk bizleri daha da endişelendirdi. Hemen bölgemizde ki hastanede kan tahlilleri yapıldı sonuç olarak 12 olması gereken değer 6 altına düştüğü için hemen kan nakli yapıldı. Kan değerleri 9,5-10 olunca da aşırı kan kaybını nedeninin bulunması için kolonoskopi ve endoskopi yapıldı. Kalın ve ince bağırsağın birleştiği yer olan (Çekum) da kötü huylu tümör tespit edildi. Kitle bağırsağında tıkanma yapıyordu.
Doktorlar ACİL ameliyat olması gerektiğini, olmaması durumunda hastanın kaybedileceğini belirttiler!

Biz kardeşler olarak, bu konularda uzman ve ehil olan hekim arayışına girdik. Hepimizin yolu Prof. Dr. Oktar ASOĞLU’na çıktı. Kendisinden randevu aldık ve süreç başladı. Annemizin yaşı (89) olduğundan tıbben kemoterapi tedavisine uygun olmadığı sadece ameliyat ile tedavi olabileceği ve ameliyatında yaşı itibariyle en fazla 1-1,5 saat sürmesi gerektiğini belirterek, ameliyatın laparoskopik yapılacağını ve endişe duymamızı ve Annemizin (Önce Allah’ın izniyle) sağlığına kavuşacağını belirtti.

Hümanist ve sevecen ifadelerle operasyonu ve sonrasını anlatarak bizleri ikna etti. Zorlu geçecek süreci hazırlanmamızda bizlere çok yardımcı oldu. Sonuç olarak Annemiz 18 Temmuz 2017 tarihinde ameliyat oldu ve çok başarılı geçti. Ameliyat sonrası 1. Üç aylık kontrolü de çok temiz çıktı.

Bizleri Prof. Dr. Oktar ASOĞLU hocamızla karşılaştırdığı için Cenabı Allah’a ne kadar şükür etsek azdır. Hocamızın başarıları daim olsun, Allah onu güzel ülkemize bağışlasın. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkür ederiz…

Çocukları; Göknur KANOĞLU KARA, Hüseyin KARA, Üstün KANOĞLU UTKANER ve Kubilay UTKANER”