Leman DENİZMAN – 17.09.2018

“Yaşım 73, Mayıs ayında Rektum Kanseri 3. Evre olduğumu öğrendiğimde konunun uzmanı 3 doktorla görüştük, hepsi de açık ameliyat ve kalıcı torba olacağını geçici torba ihtimalinin az olduğunu söylediler.

İnternette yeğenimin yaptığı araştırmalar sonucunda Oktar Asoğlu’na rastladık. Hakkında o kadar güzel şeyler yazılmıştı ki bir an abarttıklarını düşündüm.

Muayenehanesine gittiğimizde bizi güler yüzle ve samimi bir şekilde karşıladı, yaşımın üzerinde hiç durmayarak bize yapılacakları anlattı. Genelde zor karar veren biri olmama rağmen Oktar Hoca ile konuştuktan sonra ertesi gün tedaviye başlamıştım.

Önce ışın ve ilaç tedavisi gördüm. Bir süre ara verdikten sonra kapalı ameliyat ve geçici torbaya karar verildi. Hastaneye gittiğimde odam ayrılmıştı, ameliyat öncesi yapılması gereken tetkikler yapıldı, ertesi sabah ameliyata giderken içimde en ufak bir kuşku ve heyecan yoktu. Ameliyatım çok başarılı bir şekilde geçmiş geçici torbaya bile gerek kalmamıştı ve ertesi sabah da yürümeye başlamıştım.

Hastaneye yattığım süre boyunca cumartesi ve pazar demeden sık sık gelip kontrol eden, beni o müthiş ağrılarımdan kurtarıp 2. bir yaşam sunan harika insanlara, başta Prof. Dr. Oktar Asoğlu olmak üzere Prof. Dr. Cem Terzi, Dr. Burak Koza ve her soruma sıkılmadan ve güler yüzle cevap veren Zuhal Hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ve haklarında yazılanlar için az bile yazmışlar diyorum.”