Mehtap PİYİ – 18.09.2018

“Koca Yürekli Sn. Hocamız Oktar Asoğlu’na
Hocam merhaba. Sizinle tanışalı tam 1 yıl 4 ay oldu. Kızımın 12.06.2017 tarihinde koymuş olduğunuz teşhisle ilk operasyonumuzu gerçekleştirmiştir. Her zaman söylemiştim ve yine söyleyeceğim. Doğru yer, doğru zaman, doğru insan… İyi ki sizi tanıdık ve iyi ki sizinle birlikte bu uzun süreçli yola başladık. Bu geçirdiğimiz süre içerisinde belki siz bile farkında değildiniz ama bana ve kızıma o kadar manevi olarak destek verdiniz ki bunu asla tarif edemem. Ben çok korkuyordum ama bunu kızıma fark ettirmemeye çalışıyordum. Sizin odaya her geldiğimizde siz değil sanki güneş doğuyordu. Sürekli sorular soruyordum ve siz hiç sıkılmadan hepsine cevap veriyordunuz. Kızımın bir gün yanına gelip, oturup, onun elini tuttunuz ve saçını okşadınız. Sonrasında güzel kızım bunlar da geçecek dediğinizde onun gözündeki ışıltıyı asla unutamıyorum. Siz çıktıktan sonra belki de ilk defa yıllar sonra hiç kullanmadığı bir kelimeyi “Anne Oktar Bey ne kadar babacan biri benimle ne kadar güzel ilgilendi,” dediğinde ben odadan kendimi dışarıya zor attım. Onun o sözü hangi duygularla söylediğini tahmin etmiştim… Daha sonrasında 1, 2 derken birkaç operasyon daha geçirdik. Bunu sadece en annesi olarak tek geçirmedim. Siz hep yanındaydınız. Gece saat 1’de sabah 5’te her gün uğruyor ve kontrollerinizi yapıyor, moral verip gidiyordunuz. Doktor olmak, doçent olmak ya da prof olmak önemli değil. Keşke herkes işine, mesleğine bu kadar bağlı kalıp, sadece ameliyat edip benim işim bitti düşüncesinde olmasa. Bunları yazıyorum çünkü o kadar uzun süre geçirdik ki hastanede, hastaya değil hasta yakınına da bir o kadar destek oluyordunuz. Gecesini, gündüzünü, hafta sonunu bile hastalarının yanında geçiren mükemmel insan. Enerjiniz herkese yetiyor.

Bu süreçte kızıma da teşekkür ediyorum. Her ne kadar bazen kıyamet koparsa da sonunda anne bunda da bir hayır var diyerek o da beni teselli etti, moral verdi. Evet zor bir süreçti ve bu süreci önce Allah’ın izni ile sonra sizin o mükemmel cerrahi ellerinizle, Sn. Cem Terzi hocanın ilgisi ve kızıma moral vermesi, Zuhal Hanımın Mehtap Hanım bunlar da geçecek demesi. Hastanede değerlendirme odasında, Bahar ablası, Mustafa Abisi ve diğer arkadaşlar, Endoskopi bölümünde Yaşar Nara beye ve o kadar çok arkadaş var ki teşekkür etmem gereken hepiniz iyi ki varsınız. Odada kaldığınız sürece tüm hemşire arkadaşlara, herkese çok teşekkür ediyorum.

Oktar Hocam iyi ki varsınız ve iyi ki sizi tanıdık. Tarifi olmayan emeğiniz, enerjiniz ve o gülen gözleriniz hiç solmasın. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte her şey gönlünce olsun inşallah. Rabbim herkese de Allah’ın izni ile şifa versin inşallah. Kızım ve ben sizi seviyoruz koca yürekli adam.”