Melek ERTUĞRUL – 02.01.2023

  Babam iki-üç ayda bir şeker hastası olduğu için rutin kan testleri yaptırır. En son yaptırdığı testlerde CRP yüksek çıktı. 3 kutu antibiyotik kullandı ama düşmesi gerekirken daha da yükseldi. Doktoru araştırılmasını istedi. Bende babamı detaylı araştırılması için iyi bir dahiliye doktoruna götürdüm. Bir sürü tetkik istedi.

2022 kasım ayında yapılan kolonoskopide kalın bağırsağında büyük bir tümör görüldü. İşlem sırasında tümörden parça alındı ve patolojiye gönderildi. Kolonoskopiyi yapan doktor sonuç gelmeden tümör olduğunu ve kanserle uyumlu olduğunu söyledi Çok endişelendik.

Ben Oktar hocayı kuzenim vasıtasıyla tanıdım. Babam olmadan Oktar hocayla görüşmeye gittik, sağ olsun bizi geri çevirmedi. Oktar hocanın pozitif konuşması ve güler yüzü içimizi biraz olsun rahatlattı. Hemen ertesi güne istediği MR, tomografi çekildi. Babam ve sonuçlarla beraber tekrar Oktar hocaya gittik. Sonuçlara Barış Hoca ve Oktar Hoca beraber bakıp yorumladılar. Ameliyat olması gerektiğini söylediler. Babam Oktar hocaya o kadar güvendi ki hemen hiç sorgulamadan onayladı. Hiç beklemeden 3 gün içinde ameliyatını oldu. Çok başarılı bir operasyon geçirdi. 5 gün sonra kontrole gittiğinde her şey çok iyiydi. Yıpratıcı bir süreç ama Oktar hoca ve ekibi sayesinde bu süreç çok iyi geçti.

Bu süreçte yanımızda olan Oktar hocaya ve tüm ekibine çok çok teşekkür ediyorum. Hepiniz iyi ki varsınız.

Melek ERTUĞRUL, Reşat KARAALİ’nin Kızı