Murat BENGİ

“2012 senesinde kolorektal kanseri teşhisini aldığımda Türkiye ve ABD nin en tanınmış önde gelen hastane ve doktorlarına başvurmuştum. Hiçbirinde ne Oktar beyin verdiği güven duygusunu ne de ben ve aileme gösterdiği yakın ilgi ve sabrı bulamadım.
Gerçekten, o zamanlarda çok korkmuştuk. Oktar bey yüzlerce sorumuzu, kaygımıza saatlerini vererek tek tek cevaplamıştı. Tümörün yeri itibarıyle çok zor ve uzun bir ameliyatla karşı karşıya kalmıştım. Bu süreçte ameliyatta benim ve ailem için Oktar beyin gerçekten savaşacağına inandım.
Nitekim de öyle oldu. Eşim anlatır, beklenenden iki saat fazla olarak 7 saat süren ameliyat sonrası Oktar bey çıktığında bütün elbisesi sırılsıklam baştan aşağı ter içindeymiş. Ameliyat boyunca da sık sık dışarıda bekleyen aileme haber göndertmiş. Sonuçta ameliyat başarılı geçti ve ben bu tür özel vakalarından sanıyım 41. idim. Aradan 5 yıl geçti, bu 5 yılda Oktar Bey her üç ayda bir beni tıbbi olarak takip ettiği gibi her an her soruma yanıt verecek kadar da ulaşılabilir oldu.
Oktar beyin artık dünyaca kabul görmüş üstün bilgi ve cerrahi yeteneği kadar hastalarına ve onların ailelerine gösterdiği saygı ve empatini de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bütün doktorlar ve özellikle cerrahlar insanlarla en zor ve korku dolu anlarında biraraya gelirler. Karşılaştıkları büyük zorluklara aydınlık bir güler yüz gösterebilen, korkularına anlayış, sorgulamalarına sabır gösterebilen ap ayrı bir insandır, doktordur, dosttur.

Sağlığımı Oktar beye borçluyum.”