Mustafa BARUTÇU – 18.08.2018

“Ben Mustafa Barutçu benim hikayem 2018 yılının Aralık ayında başladı.

Ankara’da yapılan kolonoskopi sonucu alınan parçaya rektum CA teşhisi konuldu gittiğim doktorum tedavinin iki yöntemi olduğunu söyledi. Birinci yöntem önce tedavi sonra ameliyat ikinci yöntem önce ameliyat sonra tedavi olmaktan geçiyordu. Zaten psikolojik olarak çok zor bir dönemden geçiyordum. Hayatimla ilgili çok önemli bir karar vermem gerekiyordu ve bu kararı hemen almam lazımdı.

Ben öncelikle birinci yöntemi seçtim ve hemen ağızdan alınan ilaç ile kemoterapiye aynı anda radyoterapiye başladım. Bu tedavim 28 gün sürdü. Sonrasında damardan kemoterapi ilacıyla 4 seansta tedavi oldum. Tedavilerin sonrasında alınan parçadan çıkan Patoloji sonucuna göre tedavim yanıt vermişti ve doktorum ameliyata hazır olduğumu söyledi.

Sıra ameliyata gelmişti ama bu süreç benim için daha zordu çünkü hayatımla ilgili bir karar almak zorundaydım ya ömür boyu Kalostomi torbası taşıyacaktım ya da ameliyat olmadan hayatımı bu şekilde devam ettirecektim. Bütün bunları düşünürken bir gün ağbim televizyonda ameliyatsız tedavi yapan dünya çapında bir Profesör Doktoru seyrettiğini bu Profesör Doktorun İstanbul’da olduğunu ve benim de onunla bir kere de olsa görüşmem gerektiğini söyledi. Ben de aynı programı internetten seyredip kararımı verdim hayatımı asla kalostomi torbası ile yaşamayacaktım.

Hiç vakit kaybetmeden İstanbul yolculuğum başladı. Muayenehanesinden içeri girdiğim an sanki evimdeymişim ve bir arkadaşım ziyarete gelmiş gibi hissettim.

Yapılan bütün tedavilerimi ve gecurdigim bütün süreci kendisi ile konuştuk. Beni tekrar muayene etti ve ameliyatsız tedavi yontemine giremeyeceimi söyledi. Ama beni en çok sevindiren ve mutlu eden o sözcükler ağzından döküldü. Ben ameliyat olacak ve sadece iki hafta kalostomi torbası ile yaşayacaktım. Çünkü ameliyatı iki aşamalı olarak yapacaktı. Birinci ameliyatta rektumda hasarlı olan bölgeyi robotik yöntemle çıkaracak iki hafta kalostomi torbası ile tedavi edecek ikinci ameliyatta bağırsağı içeri alıp tedavimi bitirecekti.

Ameliyatlarımı oldum. Şu an hayatımı eskisinden daha sağlıklı ve kalostomi torbası ile yaşamak zorunda kalmadan devam ettiriyorum.

Hayatımı kurtaran doktorun kim olduğuna gelince o bir dost, kardeş, işini ve insanları severek hayatları kurtaran adam gibi adam.

PROF.DR. OKTAR ASOĞLU hayatıma kattığın güzel bir yaşam için sana minnettarım. Seni tanıdığım için çok mutluyum ve seni seviyorum. ”