Necah TAŞ – 12.08.2020

  Saygıdeğer  Prof.Dr.Oktar ASOĞLU  hocama sonsuz teşekkürlerimle;  ben 13 sene  önce, henüz  çocuğum 5 aylık iken, inflamatuar bağırsak hastalığından, ilaç tedavisinde son aşamaya gelmiştim. Ameliyat olmam gerekiyordu . İstanbul’ da gitmediğim cerrah  kalmamıştı . Hepsinden ümitsiz dönüyordum . Ameliyat olsam daha kötü olabileceğim ve ömür boyu ileostomi torbasıyla yaşayacağım söyleniyordu . Arkadaşım kendisi için girdiği en iyi doktor araştırmasında, Oktar Hocam da ameliyat olma kararı almıştı . Onun vesilesi ile Çapa Tıp Fakültesinde gastroda  iki tane doktor önerildi bana, tercihim Oktar Hoca olmuştu . Yıllarca çektiğim zorlu hastalık mücadelesinden sonra  hocamızın gülen yüzü ve pozitif enerjisi ile  hiç tereddütsüz, karar vermiştim ameliyata . Ameliyat oldum, bir gece fenalaştım, nöbetçi doktorlardan rica ettim, Oktar Hocam senelik izindeydi ve hafta sonu pazar günü olmasına rağmen, üstelik gece saat 02:00’di . Oktar Hoca yetişip geldi . Minettarım .

Ameliyat sonrası 3 sene ileostomi torbası ile yaşadım. Toparlanamadım bir türlü.  Oktar Hocam o sürede Çapa Tıp Fakültesinden ayrıldığı zamanda  çocuğuma bakamiyordum . İleostomi torbası  ve ince bağırsakta devam eden hastalık sebebinden,  40 kg’ ye düşmüştüm . Yardıma muhtaç duruma gelmiştim. Ümitsiz bir şekilde  hasta yatağımda yatalak bekliyordum . Birgün  Çapa Tıp Fakültesinden aradılar beni . Oktar Hocam  hasta dosyamdan telefon numaramı bulup bana ulaşmalarını istemiş  muayenehaneye gelmemi istemişti. Ve gittim yine o gülen yüzü ile karşıladı.  Kızım senin ameliyatını yapacağım dedi. İleostomi kapatalım dedi . Oysa gittiğim bütün doktorlar  ümitsiz demişti. Oktar Hocam ekonomik durumumun müsait olmadığını biliyordu. O hastalıkla  birde çocuğumla, eşim beni hastanede bırakıp gimişti. Ameliyat oldum, uyandığım da elimi karın bölgeme attım, kontrol ettim, stoma alınmış, fistül kapatılmış,  yeniden doğmuştum sanki. Minnettarım hocama. Ameliyat ücretini kredi çekip ödemek istediğimizde bile kabul etmemişti. Allah için yaptığını söyledi. Yer yüzünde böyle güzel insanlar var. Ömür boyu  ne yaparsam yapayım hakkını ödeyemem.

Bu güzel insan 13 sene sonrasında 2. kez hayatımı kurtardı. Bundan 2 ay önce 13 cm büyüklüğünde Over Timör görüldü. Oktar Hocamı aradım . Hatırlamaz diye düşündüm branşı değil dedim . Ama yinede tek bir fikri bile benim için çok değerliydi. Telefonla aradım, hatırlamazsınız belki dedim ama  hatırlamaz olurmuyum dedi. Yarın hemen gel dedi. Hızlı bir şekilde tetkikler vs.  İkinci kez hayatımı kurtardı. Ben bulamadım bu güzel insana hakkını nasıl öderim, gece gündüz, ömür boyu, dua etsem yetmez. Allah’ ım sağlıklı, huzurlu, uzun yıllar versin. Oktar Hocama Minnettarımm ??