Orhan HAZIR – 30.03.2020

   Saygı  değer  Hocam  Prof. Dr.  Oktar ASOĞLU  
 
                 Ben Orhan  Hazır. Yeni emekli olmuş biri olarak hayatımın bundan sonraki evresini sağlıklı bir     şekilde   ailemle  birlikte geçirmeyi  planlıyordum.  Ama  üzülerek  belirtmek  isterim  ki  sosyal  yaşantımda bir takım sıkıntılarla karşılaştım. Ankara da yaptırdığım bir takım tetkik ve tedaviden sonra rektum kanseri olma ihtimalimi öğrendim. Herkes için hasta psikolojisi aynıdır sanırım.  
 
                Ailece yaptığımız bir takım araştırmalar neticesi   ya cerrahi müdahale yapılacak yada beklenecek.  Çocuklarımın hummalı araştırmaları neticesi   Prof. Dr.  Oktar ASOĞLU ile yollarımız buluştu.  
 
                Doktorumun sevgi dolu pozitif yaklaşımı beni ziyadesiyle çok mutlu etti. Doktorumla her karşılaşmamız bana umut aşılıyor mutluluk veriyor güvenimi artırıyordu. Hayatı olumlu düşünerek pozitif bakma gücü veriyordu. Bunun üzerine ailece karar verdik.  Doktorumuzu bulduk dedik.  
 
                Ben kişisel olarak bu güne kadar sağlıklı biri idim. Bundan böylede doktoruma çok güveniyorum.  Bu rahatsızlığımda Doktoruma inandığım için tereddüt etmeden ameliyata evet dedim.  
 
                Ağrısız sızısız hiçbir olumsuz vaka ile karşılaşmadan kritik ameliyatımı oldum. Ülkemizde bu tür  ROBOTİK  cerrahi ameliyatı  yapan doktorumuz yok sayılır.  Başarılı bir ameliyat sonrası eski sağlığıma kavuştum.  Ameliyat  sonrası  umduğumdan daha iyiyim.  Doktorumla  irtibatım kesilmedi.  Muhtelif zaman aralıklarıyla görüşüp durumum hakkında bilgi alış verişimiz oluyor. Bu durum da bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Ben Doktorumla bundan böyle irtibatımı hiç kesmiyeceğim.  İyiki  doktorumu tanımışım.  
 
                Şu an eski sağlığıma kavuştum.  İyiki  varsın doktorum. Ne mutlu ki bana  sizleri tanıma fırsatım  oldu.  Sizler sağ olun. Ülkemizin bu zor döneminde sizin şahsınızda  tüm sağlık personelinin gösterdiği  başarılı çalışmalarından dolayı minnet duygularımı ifade ediyorum.  
 
                Başarılarınızın devamını diliyorum. Sizi çok seviyoruz. Sağlıkla kalın esenlikler diliyorum. Hoşça kalınız. Sağlıklı İyi günlerde görüşmek dileğiyle…  
 
Hastanız Orhan HAZIR