Prof. Dr. Günay GÜNGÖR

“İSTANBUL TIP FAKÜLTELİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR.
Sağlığın Anahtarı :Doğru Zaman ,Doğru Yer ,Doğru İnsan

Hiç bir zaman bilemeyiz hayatın yarın bize ne sunacağını.Belki çok güzel bir gün geçireceksin, belki çok kötü bir gün ,belki öyle güzel güleceksin ki sana bana insanlar mutluluğunla mutlu olacak.

Peki bunlar nasıl mı olacak.Bir insan için en önemli olan şeylerin başında sağlık gelmektedir.Sağlığınız olmadan hayatın anlamıda olmuyor.
Bizde son yıllarda bazen güzel bir gün bazende çok kötü günler geçirdik.Eşim Prof.Dr.Atilla Güngör bir kimya aşığı ve hayatını hep kimyaya ve öğrencilerine adadı sağlığını hiç düşünmeden ve sonunda kullandığı kimyasallar artık sağlığına zarar vermeye başladı .Ama anlamadı ve devam etti sonunda Hazirandan beri hastahaneler bizim ikinci adresimiz oldu.Daha düzelmeye başlamıştıki Pazar (9.10.2016) tarihinde Bağırsak düğümlenmesi (İleus) teşhisi öğrenciliğinden beri tanıdığım ve eşimi uzun zamandır takip eden “”Yüreği güzel ve bilge insan “”değerli Hemotolog Prof.Dr.Mustafa Yenerel hocamızın desteği ile Liv Hospital’e acil yatmak zorunda kaldık.Acilde bulunduğumuz süre içinde çok endişeli olduğumu gören Prof.Dr.Mustafa Yenerel hocam bana endişelenmemi ve bu konuda bize destek verecek hocanın Prof.Dr.Oktar Asoğlu olduğunu ve onunla konuştuğunu söyleyince tüm endişe ve korkularımız yerini güven ve sevince bıraktı.Buradan Mustafa Yenerel hocamıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

Hem hocalığa hemde hekimliğe gönül vermiş kendini bilim ve insanlığa adamış Prof.Dr.Oktar Asoğlu hocamızı asistanlığından beri tanıdığım için çok mutluyum.İstanbul Tıp Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalındaki görevinden ayrıldığını duyduğumda çok üzülmüştüm çünkü hem İstanbul Tıp Fakültemiz hemde Öğrencilerimiz için büyük bir kayıptı.Bunu sorgulamıyorum zaten bir Akademisyen olarak tüm zorlukların, mesleğe bakış açını, keyiflerini ve görevinden ayrılış nedeninide biliyorum. Kendisi Mesleğine aşık bir doktor ve başarısının sırrı bilgi, birikim ve sahip olduğu tecrübe en önemliside çok cesaretli .””Yüreği güzel insan”” asistanlık yıllarından beri seni tanıdığım için ve de Facebook’ta hakkındaki övgü dolu sözlere ben de katılmak istedim.Liv Hospital’de bulunduğum sürede Pozitif enerjinle güven veren süper bir Akademisyen ve hekim olduğun yapılan güzel yorumlardan ayrıca Asistanlarına öğrencilerine verdiğin destek ve de hakkında hastalarının yaptıkları güzel yorumlar beni çok gururlandırdı.Zaten 26 yıllık bir akademisyenin bu denli genç kalabilmesi, gerek mesleki deneyimin gerekse hasta ile ilişkilerin açısından çok güven veren bir hekim olman sahip olduğun en önemli özelliğindir ve bu özelliği fazlasıyla taşıyorsun Prof.Dr.Oktar Asoğlu.

Konusunda Mükemmel bir cerrahi hocası nedir mi ?????

Bir hasta ve bir asistan vede öğrenci için? gecenin en aydınlık yüzüdür tümü için bazen minicik bir tebessüm kimi zaman acılarının ilacı kimi zamansa bir endişenin ve mutsuzluğun en tesirli yapıştırıcısıdır. Asistanlar ve Öğrenciler değil midir bizim hayatımızın başlangıç noktasını belirleyip bitişini yönlendiren? İşte Oktar hoca gibi hocalar bir hayattır asistan ,öğrenci ve hastaları için.Bu kadar samimi ve içten olduğun için ,iyi bir hekim iyi bir insan olduğun için hayatta tanıdığım ve edindiği makamlarla hiç değişmeyen ve muhteşem hocalardan biri olduğun için Liv Hospital’de bulunduğumuz süre içinde bizlerden desteklerini hiç esirgemeden ileus,Göbek fıtığı,Kolesistektomi ameliyatını Laporoskopik olarak gerçekleştirip eşimi sağlığına kavuşturduğun için kendim ve eşim adına çok teşekkür ediyor ve iyiki seni tanımışım diyorum.Umarım başkalarına da senin gibi sahip olduğun muhteşem özelliklere sahip olabilmeleri konusunda seni örnek almışlardır sevgili Prof.Dr.Oktar Asoğlu .

Bizler,””bir mevsimlik çiçek””gibi bu Fakültelerden gelip geçiyoruz. Başkalarının da geçtiği gibi…EVET mevsim bitecek ama İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ‘de olduğu gibi Prof.Dr.Oktar Asoğlu başka iklimlerde de çiçek açtırmaya devam ettirecek ve yeni çiçekler yetiştirecek. Volter’in dediği gibi,””bahçemizi hiç kurutmayacağız,sulamaya, güzelleştirmeye devam edeceğiz.”” Emeğine ,sevgine teşekkürler.
Ayrıca ameliyatımız sırasında emeği geçen tüm grubunuza ve Liv Hospital hemşirelerine ve çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.

Prof.Dr.Günay Güngör (PhD /Public Health and Environmental Health Sciences)
İstanbul Tıp Fakültesi”