Sabiha Berna YÜCEBAŞ

“Sevgili Hocam,
Rektum kanseri olduğumu anladığım en çaresiz anımda bana engin bilgi ve sakinliğinizle zorlu günleri izah ederek beni hazırlamanıza müteşekkirim.

Şikayetlerimden dolayı yaptırdığım kolonoskopi sonrası rektum Ca kanseri olduğum anlaşılınca ameliyat olmam gerektiği söylendi. Bunun üzerine araştırma yaptım ve bu konu üzerinde uzman olan Prof.Dr.Oktar Asoğlu’na gitmeye karar verdim. Muayene sırasında ki sıcaklığı ve sanki hasta değilmişim gibi tutumu bütün karamsarlığımı aldı götürdü. Çok hızlı bir şekilde pet ve mr istedi ve 3 gün sonrasına ameliyat kararı aldı.7.7.2017 tarihinde Laparoskobik ameliyatla uzunluğu 5 cm,genişliği 5 cm ve kalınlığı 1.7 cm olan tümör ve 30 adet lenf düğümü(3 tanesinde karsinom metastazı) çıkarıldı. İlk ameliyatım sonrası 2. ameliyatla geçici torba takıldı.Gayet kısa bir süre sonra 31.7.2017 tarihinde torba açık ameliyatla çıkarıldı.Ameliyatta ve ameliyat sonrası hiçbir sıkıntım olmadı.

Lenf düğümlerine sıçrama olduğundan ötürü ameliyat sonrası 1 ay radyoterapi ve 6 ay kemoterapi aldım.Ameliyattan sonra bugüne kadar olan zaman diliminde sağlığıma kavuştum.Bugün önce rabbimin sonra da sizin sayenizde sağlıklı bir nefes alabiliyorsam şükürler olsun.

Hasta doktor ilişkisinin bilginin yanında sevginin de önemine bir kez daha inandım .Doktorluğunuzun sevecenlikle birleşmesinden dolayı başarılı olduğunuz kanaatiyle her şey için teşekkür ederim.

Başarılarınızın devamını temenni ederim.
Saygılarımla.”