Serdar Ali SIRACI

“Merhabalar,
Adım Serdar Ali Sıracı 51 yaşındayım ve İstanbul da yaşıyorum. Haziran 2016 nın ilk haftası kolonoskopi tetkiki neticesinde kalın bağırsağımda tümör saptandı ve hemen akabinde yapılan MR ve Pet tetkiklerinde ise kötü huylu olan bu tümörün aynı zamanda karaciğer e sıçramış olduğu tespit edildi.Tahmin edeceğiniz gibi dünya başıma yıkılmıştı ne yapacağımı bilemez halde etrafta ruh gibi dolaşıyordum. Etrafımdaki herkes bana yardımcı olmak için çabalıyor daha önce bu tip hastalığı geçirmiş olanlardan bilgiler alıp bana şu hastaneye şu doktora gitmen lazım diye iyi niyetli tavsiyelerde bulunuyorlardı ama benim hiç kimseyi duyacak halim yoktu. Sürekli ağlıyor gittikçe içime kapanıyor ve etrafımda kimseyi görmek istemiyordum.
O ana kadar Liv Hospital a gitmemiştim. Tüm tetkikler başka yerlerde yapılmıştı. İlk olarak bir akrabamın tavsiyesi ile ünlü bir doktorda randevu aldık. Detay yazmayacağım ancak beni muayene ettikten sonra o kadar karamsar bir tablo çizdi ki yanından çıktığımda dünya başıma yıkılmıştı. Zaten bozuk olan psikolojim daha da bozulmuş artık hiç bir şey duymak ve yapmak istemez bir haldeydim.
Aynı gün akşam saatlerinde Liv Hospital da Dr.Oktar bey e randevu almıştım. O kadar kötü bir moralle ayaklarım geri geri istemeye istemeye muayeneye gittim.İçeri girdiğim andan itibaren tüm hayatım değişti. Beni öyle bir sıcakkanlı ve güler yüzle karşıladı ki içim ferahladı, hele hele raporlarıma bakıp da merak etme yarın ameliyatını yapar bayramda da gider tatiline denizde yüzersin dediğinde kulaklarıma inanamadım sevinçten ağlamamak için kendimi zor tuttum.Kendisi derhal duruma el koydu acilen ilaçlı karaciğer MR çektirdi ve sonuçlar çıktıktan sonra ekibindeki uzman doktorlar ile birlikte durumumu değerlendirip bana yapılacak operasyon ve sonrasındaki tedavim için çok detaylı açıklamalarda bulundu.
İşte bu kadar, benim de tüm istediğim buydu, artık emin ellerdeydim, kendimi çok rahatlamış ve güvende hissediyordum.
Hemen ertesi gün hastaneye yattım ve 1 gün sonra robotik sigmoid kolon ameliyatımı oldum. Kahraman doktorum Oktar Asoğlu ve ekibi sayesinde ameliyatım başarılı geçti. İnanılır gibi değil ama ameliyatımın ertesi günü hastane koridorunda yürüyordum. O katta benim gibi ameliyat olan hastalar yatıyordu. Dr.Oktar bey her sabah ve fırsat bulduğu her saat de yanımıza uğruyor bizi muayene ediyor ve güler yüzüyle tüm hastalara moral veriyordu. Onun bu ilgisi ve işine bağlılığı tüm ekibine de yansıyordu, tüm kat hemşireleri ve doktorlar da aynı güler yüz ve ilgi ile hastalara yardımcı oluyorlardı.Ameliyatımdan 6 gün sonra taburcu oldum. Allaha Şükür doktorum sayesinde şu anda bir sıkıntım yok ve kontrollerim devam ediyor..Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.
Karaciğerimdeki tümörler için ise kemoterapi tedavim devam ediyor. Son olarak başta Dr.Oktar Asoğlu ve ekibi olmak üzere tüm Liv Hospital çalışanlarına ve ayrıca hastanenin vermiş olduğu beş yıldızlı otel hizmetine de teşekkür etmek isterim.
Hayatımın sonuna kadar sizleri unutmayacağım Allah hepinizden razı olsun.
Saygılarımla,”