Şükriye AYDIN – 24.11.2018

“Bu yazıyı yazmakta biraz geç kaldım. Çünkü önyargılarımın esiri olmuştum. Oktar Hoca herkesin kendi menfaatine göre yaşadığı bu dünyada gerçek olamayacak kadar iyi bir insan olarak görünüyordu. Bunun gerçek olmadığını düşünüyordum. Bir seneye yaklaşacak Oktar Hocayı tanıyalı o hep aynı iyi bir cerrah iyi ve hayvansever bir insan. O zaman ben de hikayemi paylaşmalıyım dedim.

Ameliyat olmadan önce sanki hayal aleminde gibiydim bu bir kabustu ve uykudan uyanacaktım. Gerçek olduğunu algılayamıyordum. Oktar Hocayı annem ‘Tükiye’de bağırsak kanseri alanında en iyi cerrah ‘ diye Google da arayarak bulmuş ve hemen ara diye ısrar etti. Çunku dışkımı kanlı yapıyor ve yaparken de acıdan ağlıyordum. Birkaç gün önce olduğum kolonoskopide bağırsağımda kötü huylu bir tümör olduğu sonucu çıkmıştı .

Kliniğine telefon ettiğimde Harika pozitif sesli asistanı Zuhal hanımla konuştum. Hemen gelmemi rica etti gittim ve herşey yıldırım hızıyla ilerledi apar topar 24.11.2018 de ameliyat oldum. Bağırsaklarımda durumlar pek iyi değildi ama olabilecek en harika ameliyattı. Oktar hoca her gün ameliyat sonrası hastane odasına ziyarete geldi onun varlığı şefkat dolu sevgi dolu bir ziyaretti ailemden biri gibi. Ben biraz aykırı bir kişiliğim bu yüzden ailem bana aykırı kelebek der. Ameliyat sonrası ziyarete ailem arkadaşlarım vb kimsenin gelmesini bana refakat etmesini istemedim. Bununla tek başıma savaşmalıydım. Tek ve en değerli ziyaretçim Oktar Hocaydı. Vücudumda çocukluğumdan beri ağrı kesiciler pek istenilen etkiyi gösteremez o yüzden normal dozdan daha fazla ağrı kesiciye ihtiyacım olur hep. Bir sabah Hastanedeki odamda hüngür hüngür ağlıyordum canım çok acıyor diye ve Oktar hocadan önce gelen doktor bey beni pek anlayamamıştı. Sonra Oktar Hoca geldi elleriyle gözyaşlarımı sildi ve şefkatle dinledi beni. Sonra çözüm buldu acılarıma. Sonrası kemoterapi süreci….

Teşekkür ederim Hocam. Sihirli ellerinizle hayata tutundurduğunuz insanlardan biriyim ben de. Ve ayrıca hep araştıran hep kendini geliştiren bir insan olduğunuz ayrıca Hayvansever olduğunuz için de sizi tebrik ederim. Sizi hayatın yeni bir şans vermesine destek olduğunuz kişiler olarak Seviyoruz. Hep sağlıklı hep mutlu olun. ”