Turan YILMAZ – 04.10.2021

  Selamlar  

Babam koah hastası, by pass ameliyatı geçirmişti 15 sene önce. Bir süre önce mide kanseri teşhisi konuldu. Ne yapacağımızı şaşırdık. Kronik hastalıkları var, yaş desen oda var. Oktar hocam ve güzel ekibi ile kesişti yollarımız. Ameliyatın babamın yaşından ve kronik hastalıklarından dolayı çok hızlı gerçekleşmesi gerekiyordu. Göğüs, kalp, anestezi hepsi çok yüksek risk verdi. Ameliyat olmaması risk , olması risk. Gerçekten çok büyük bir kabus içine giriyorsun. Oktar hocam yapacağı işlemi o kadar güzel anlattı ki kafamızdaki bütün riskler kayboldu gitti.

Ameliyat günü  bekleme odasındayız. Ne zor bir beklemedir o. Çok riskli bir ameliyat olduğu için yoğun bakıp odası filan hazırlandı. Haber geldi, ameliyat bitti, hastanızı odasına alıyoruz dediler. Ameliyat çok başarılı geçmiş ve yoğun bakıma bile gerek kalmamış.  

Oktar hocamız ve güzel ekibi ile hasta psikolojisine girmedik hiç. O süreci o kadar güzel yönetiyorlar ki sanki herkes çok eski dostunuz gibi. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İyi ki varsınız .  

Figen Yılmaz